| User | Slynull |
| Upload Date | February 05 2024 03:07 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | X570 Pro4 |
| Motherboard | ASRock X570 Pro4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4441 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2992 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2148 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2316
332.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2231
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2239
45.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2090
48.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1886
25.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2011
9.90 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1990
159.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2097
65.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1150
34.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2880
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2906
90.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2409
185.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2476
72.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2676
26.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1903
1.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2606
82.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11435 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8520
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14615
88.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10837
221.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14206
327.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14658
198.9 images/sec |
|
|
Clang
|
17560
86.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2664
213.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19127
592.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6119
183.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13432
55.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15394
479.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14524
1.12 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12173
357.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7496
74.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22086
21.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12968
410.6 Kpixels/sec |