| User | ZAPD0S2009 |
| Upload Date | February 05 2024 12:28 AM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP OMEN by HP Gaming Laptop 16-wf0xxx |
| Motherboard | HP 8BAB |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700HX |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 191 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1994 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2469 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2337
335.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2139
12.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2450
50.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2435
56.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2406
32.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2366
11.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2362
189.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2435
75.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2419
72.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3180
13.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2768
86.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2431
186.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2446
71.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2885
28.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2394
2.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2641
83.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13056 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7182
1.01 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17863
107.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15179
310.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16225
374.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16079
218.2 images/sec |
|
|
Clang
|
21263
104.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3081
246.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21475
665.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7598
227.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11820
48.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17065
531.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14544
1.12 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13847
406.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10706
106.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26010
25.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15899
503.4 Kpixels/sec |