| User | Slynull |
| Upload Date | February 04 2024 08:28 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | X570 Pro4 |
| Motherboard | ASRock X570 Pro4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4441 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2992 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2153 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2275
326.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2250
13.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2235
45.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2096
48.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1918
26.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2014
9.92 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1950
156.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2090
64.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1158
34.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2900
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2897
90.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2456
188.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2468
72.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2710
26.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1913
1.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2656
84.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11355 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8778
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15095
91.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10898
223.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14075
324.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14570
197.7 images/sec |
|
|
Clang
|
17358
85.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2555
204.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18437
571.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6083
182.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13479
55.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15415
479.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14393
1.11 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11681
342.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7451
73.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21669
21.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12858
407.1 Kpixels/sec |