| User | Slynull |
| Upload Date | February 04 2024 08:08 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | X570 Pro4 |
| Motherboard | ASRock X570 Pro4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4441 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2089 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2258
324.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2087
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2113
43.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2034
46.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1889
25.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2007
9.88 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1954
156.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2094
64.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1132
33.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2799
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2809
87.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2244
172.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2427
71.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2470
24.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1895
1.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2584
81.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10269 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7171
1.01 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12910
77.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8615
176.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12294
283.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13026
176.8 images/sec |
|
|
Clang
|
17331
85.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2595
207.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18909
585.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5676
169.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12593
52.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12207
379.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14184
1.09 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
10679
313.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6071
60.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22150
21.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10922
345.8 Kpixels/sec |