| User | Slynull |
| Upload Date | February 04 2024 08:02 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | X570 Pro4 |
| Motherboard | ASRock X570 Pro4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4441 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2106 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2236
321.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2152
13.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2120
43.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2037
47.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1894
25.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2004
9.87 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1972
157.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2100
65.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1123
33.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2821
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2839
88.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2457
188.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2432
71.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2481
24.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1902
1.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2579
81.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10278 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7181
1.01 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13266
79.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8866
181.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12428
286.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12965
176.0 images/sec |
|
|
Clang
|
17235
84.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2616
209.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18424
570.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5602
167.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12637
52.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12507
389.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13969
1.07 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
10620
311.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6008
59.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21712
21.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10943
346.5 Kpixels/sec |