| User | edneubauer |
| Upload Date | February 04 2024 06:43 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C37 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG X570 GAMING PLUS (MS-7C37) |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4644 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2798 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1935 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2345
336.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2063
12.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2171
44.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2132
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1784
24.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1629
8.02 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1285
102.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1590
49.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
817
24.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2728
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2936
91.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2448
188.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2528
74.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2639
26.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1977
1.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2393
75.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10509 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7033
1010.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13385
80.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9318
190.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13604
313.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13060
177.2 images/sec |
|
|
Clang
|
17772
87.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2789
223.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19381
600.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4757
142.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11424
47.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13810
429.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13411
1.03 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11182
328.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6890
68.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22409
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12068
382.1 Kpixels/sec |