| User | edneubauer |
| Upload Date | February 04 2024 04:53 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C37 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG X570 GAMING PLUS (MS-7C37) |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4647 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2766 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1876 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2301
330.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2074
12.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2172
44.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1677
38.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1958
26.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1939
9.55 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1232
98.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1537
47.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
786
23.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2221
9.19 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2435
75.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2415
185.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2502
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2637
26.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1919
1.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2343
74.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9659 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5965
856.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12388
74.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7999
163.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12653
291.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12477
169.3 images/sec |
|
|
Clang
|
16579
81.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2695
215.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18749
581.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4357
130.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11141
46.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11492
357.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13250
1.02 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
10051
294.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6366
63.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20532
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10631
336.6 Kpixels/sec |