| User | gp92300 |
| Upload Date | February 04 2024 02:15 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Famille (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-I GAMING |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 4655 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2104 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1752 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2078
298.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1877
11.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1672
34.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1807
41.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1616
21.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1805
8.89 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1495
119.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1838
57.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
928
27.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2352
9.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2440
75.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1783
137.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1768
51.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2016
20.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1745
1.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1818
57.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9955 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5139
738.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13835
83.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8016
164.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12043
277.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12561
170.5 images/sec |
|
|
Clang
|
25677
126.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1852
148.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25903
802.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4243
127.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8280
34.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11738
365.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13854
1.07 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
10622
311.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6087
60.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
31994
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10375
328.5 Kpixels/sec |