| User | Windza |
| Upload Date | February 04 2024 05:37 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PRO WIFI II |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4748 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3598 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2054 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2287
328.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1777
10.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2227
45.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2127
49.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1930
26.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1963
9.67 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1866
149.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2074
64.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1111
33.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2815
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2708
84.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2063
158.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2444
71.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2635
26.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1907
1.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2293
72.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8972 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6650
954.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9871
59.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8473
173.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10418
240.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10990
149.2 images/sec |
|
|
Clang
|
11782
58.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2708
216.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14035
434.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4405
131.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11345
47.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13671
425.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11261
865.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10303
302.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7252
72.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15837
15.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11067
350.4 Kpixels/sec |