| User | SeanEspindola |
| Upload Date | March 09 2023 11:14 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z490M GAMING X |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z490M GAMING X |
| Power Plan | Alto desempenho |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-10850K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5198 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3000 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1762 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1827
262.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2091
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2068
42.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1935
44.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1509
20.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1871
9.21 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1780
142.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1979
61.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
798
23.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1663
6.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2353
73.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1766
135.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1863
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2074
20.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1588
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1915
60.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9513 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4883
701.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13527
81.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9646
197.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13874
320.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10682
145.0 images/sec |
|
|
Clang
|
18300
90.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2264
181.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19481
603.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3766
112.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8259
34.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12723
395.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11092
852.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11277
330.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7409
73.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19659
19.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11676
369.7 Kpixels/sec |