| User | SeanEspindola |
| Upload Date | March 09 2023 10:48 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 13.2 (Build 22D49) |
| Model | iMac20,2 |
| Model ID | iMac20,2 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-AF89B6D9451A490B iMac20,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-10850K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3000 MT/s |
| Type | DDR4 |
| Single-Core Score | 1640 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1627
233.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1963
11.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1719
35.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1794
41.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1358
18.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1803
8.88 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1702
136.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1925
59.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
775
23.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1608
6.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2127
66.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1675
128.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1772
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1779
17.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1535
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1878
59.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9090 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4739
680.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13669
82.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9195
188.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12215
281.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10527
142.9 images/sec |
|
|
Clang
|
17662
87.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2145
171.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19060
590.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3776
113.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7726
32.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11375
354.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10120
778.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10721
314.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6511
64.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19793
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11581
366.7 Kpixels/sec |