| User | Windza |
| Upload Date | February 04 2024 12:44 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PRO WIFI II |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4192 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3592 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1970 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2108
302.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1925
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2040
41.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1950
45.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1799
24.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1916
9.44 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1874
150.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1989
61.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1079
32.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2706
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2574
80.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2079
159.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2295
67.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2448
24.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1784
1.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2165
68.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9025 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6874
987.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11190
67.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8759
179.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10148
234.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11032
149.7 images/sec |
|
|
Clang
|
12849
63.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2405
192.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12854
398.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4492
134.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11870
49.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13106
407.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11265
866.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10213
299.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7184
71.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15909
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11400
360.9 Kpixels/sec |