| User | edneubauer |
| Upload Date | February 03 2024 08:42 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C37 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG X570 GAMING PLUS (MS-7C37) |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4649 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2163 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2325
333.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2089
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2210
45.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2105
48.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1966
26.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2084
10.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2053
164.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2173
67.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1181
35.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2952
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2962
92.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2399
184.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2514
73.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2669
26.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1965
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2381
75.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10410 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6955
998.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13856
83.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9095
186.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13359
308.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12695
172.3 images/sec |
|
|
Clang
|
17394
85.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2744
219.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19213
595.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4664
139.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11671
48.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13092
407.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13574
1.04 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11278
330.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6803
67.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22656
21.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11930
377.7 Kpixels/sec |