| User | Darkside213 |
| Upload Date | February 03 2024 08:02 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4832 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3162 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2083 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2184
313.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1939
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2146
43.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2101
48.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1956
26.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1878
9.25 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2042
163.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2211
68.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1168
35.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2904
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2882
89.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1880
144.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2488
73.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2641
26.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1948
1.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2297
72.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10077 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6140
881.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12321
74.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9175
187.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13011
300.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12544
170.2 images/sec |
|
|
Clang
|
16400
80.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2731
218.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17333
537.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4740
141.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12625
52.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13532
421.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12343
949.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10897
319.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7073
70.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21518
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11785
373.2 Kpixels/sec |