| User | cboyda |
| Upload Date | February 03 2024 07:31 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 14.2.1 (Build 23C71) |
| Model | iMac20,2 |
| Model ID | iMac20,2 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-AF89B6D9451A490B iMac20,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 2667 MT/s |
| Type | DDR4 |
| Single-Core Score | 1572 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1499
215.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1822
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1625
33.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1770
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1294
17.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1786
8.80 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1487
119.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1542
47.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
701
21.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2326
9.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2149
66.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1533
117.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1649
48.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1723
17.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1469
1.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2040
64.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7745 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3930
564.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11657
70.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7848
160.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11203
258.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8518
115.6 images/sec |
|
|
Clang
|
14240
70.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1889
151.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13500
418.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3110
93.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8802
36.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10774
335.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8930
686.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8500
249.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5925
58.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15047
14.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10298
326.1 Kpixels/sec |