| User | mr_daemon |
| Upload Date | February 03 2024 07:16 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Entreprise (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME X570-PRO |
| Power Plan | Performances leves |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4892 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2177 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2330
334.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2092
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2233
45.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2103
48.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1992
27.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2093
10.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2007
160.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2204
68.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1191
35.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3017
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2948
91.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2334
179.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2577
75.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2766
27.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1977
1.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2443
77.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10587 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7421
1.04 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13566
81.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9992
204.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12444
287.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13429
182.3 images/sec |
|
|
Clang
|
16191
79.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2747
220.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17888
554.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5125
153.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12901
53.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13764
428.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12721
978.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11743
344.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7898
78.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20743
20.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12426
393.4 Kpixels/sec |