| User | bjeong33 |
| Upload Date | February 03 2024 05:46 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | HP HP Z6 G4 Workstation |
| Motherboard | HP 81C6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon Gold 6138 |
| Topology | 2 Processors, 40 Cores, 80 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 85 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.99 GHz |
| Cluster 1 | 20 Cores |
| Maximum Frequency | 3689 MHz |
| Package | Socket 3647 LGA |
| Codename | Skylake-SP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 20 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 20 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 20 |
| L3 Cache | 27.5 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 63.70 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1144 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1186
170.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1291
7.78 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1344
27.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1227
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
977
13.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1381
6.80 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1140
91.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1025
31.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
557
16.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1526
6.31 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1453
45.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1090
83.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1226
36.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1290
12.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1010
977.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1202
38.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9952 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4359
626.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13688
82.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11870
243.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10842
250.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14480
196.5 images/sec |
|
|
Clang
|
32602
160.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1399
112.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19712
610.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4763
142.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6034
25.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13734
427.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9733
748.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10535
309.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7111
70.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
34165
33.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12830
406.2 Kpixels/sec |