| User | JorgeTB |
| Upload Date | February 03 2024 01:24 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3274 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3223
462.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3148
19.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3218
65.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3221
74.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3131
42.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3124
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3110
249.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3139
97.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3173
95.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4113
17.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3821
118.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3136
241.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3130
91.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3967
39.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3060
2.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3335
105.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20930 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12386
1.74 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25424
153.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
25441
520.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24205
558.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24796
336.5 images/sec |
|
|
Clang
|
38769
190.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3978
318.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36725
1.11 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12407
371.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20584
85.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28396
883.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
25487
1.96 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20285
595.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17738
176.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45511
44.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23747
751.9 Kpixels/sec |