| User | oaalharbi |
| Upload Date | February 03 2024 06:08 AM |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop TP420UA_TM420UA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TP420UA |
| Power Plan | ASUS Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 104 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 1854 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Lucienne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.38 GB |
| Transfer Rate | 3188 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 735 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
846
121.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
854
5.15 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
733
15.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
756
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
672
9.12 images/sec |
|
|
Clang
|
706
3.48 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
584
46.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
735
22.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
394
11.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1039
4.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1017
31.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
680
52.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
753
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
972
9.64 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
710
687.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
807
25.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3828 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2330
334.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5068
30.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4208
86.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5161
119.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4207
57.1 images/sec |
|
|
Clang
|
6197
30.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
710
56.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6899
213.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1817
54.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4942
20.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6385
198.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4022
309.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4467
131.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2947
29.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6749
6.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5139
162.7 Kpixels/sec |