| User | flaviomartino |
| Upload Date | February 03 2024 03:11 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 5491 2n1 |
| Motherboard | Dell Inc. 00K0CG |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10510U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 12 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 13268 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Comet Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 522 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
571
82.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
693
4.17 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
714
14.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
666
15.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
519
7.04 images/sec |
|
|
Clang
|
663
3.26 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
599
48.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
715
22.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
21
0.62 images/sec |
|
|
Background Blur
|
852
3.53 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
787
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
557
42.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
619
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1048
10.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
595
576.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
745
23.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 911 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
991
142.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1554
9.37 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2473
50.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1361
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1394
18.9 images/sec |
|
|
Clang
|
888
4.37 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
140
11.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1299
40.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
624
18.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
604
2.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1005
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
531
40.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1565
45.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
375
3.72 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1420
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
909
28.8 Kpixels/sec |