| User | heavnsdvl3 |
| Upload Date | February 03 2024 02:47 AM |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision Tower 5810 |
| Motherboard | Dell Inc. 0K240Y |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2697A v4 |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 3591 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 256 KB x 16 |
| L3 Cache | 40.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1025 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1084
155.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1221
7.36 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1248
25.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1116
25.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
756
10.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1142
5.62 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
972
77.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1119
34.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
373
11.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1267
5.24 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1568
48.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
976
75.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1108
32.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1207
12.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1047
1.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1139
36.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8295 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4382
629.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12939
78.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9548
195.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10122
233.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9655
131.0 images/sec |
|
|
Clang
|
16874
83.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1263
101.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17717
549.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3361
100.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7702
31.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13935
433.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9366
720.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8516
249.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6849
68.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18905
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10629
336.5 Kpixels/sec |