| User | jonthanbear |
| Upload Date | February 03 2024 01:54 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H-CF |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4641 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2165 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2361
339.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2123
12.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2104
43.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2107
48.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1986
26.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2100
10.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2033
162.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2191
67.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1187
35.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2924
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3008
93.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2366
181.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2523
74.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2683
26.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1984
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2380
75.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8190 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4742
681.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10299
62.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5426
111.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9978
230.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10176
138.1 images/sec |
|
|
Clang
|
15677
77.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2729
218.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17170
532.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3518
105.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10233
42.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8574
266.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13414
1.03 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
9326
273.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4817
47.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19614
19.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8360
264.7 Kpixels/sec |