| User | amshalwala |
| Upload Date | February 03 2024 01:51 AM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. GL502VMK |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GL502VMK |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700HQ |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3789 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.96 GB |
| Transfer Rate | 2392 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1346 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1291
185.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1588
9.57 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1548
31.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1461
33.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1102
15.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1449
7.14 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1313
105.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1447
44.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
585
17.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1847
7.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2035
63.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1114
85.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1383
40.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1800
17.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1100
1.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1583
50.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3655 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2433
349.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5641
34.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4067
83.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4790
110.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3775
51.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4647
22.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1282
102.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5611
173.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1585
47.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4939
20.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6360
197.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3373
259.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4334
127.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3790
37.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4632
4.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3329
105.4 Kpixels/sec |