| User | cboyda |
| Upload Date | February 03 2024 01:47 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Parallels Software International Inc. Parallels Virtual Platform |
| Motherboard | Parallels Software International Inc. Parallels Virtual Platform |
| Power Plan | Parallels |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3470 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.19 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 3503 MHz |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.98 GB |
| Type | DDR2 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 579 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
663
95.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
992
5.98 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
970
19.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
968
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
246
3.34 images/sec |
|
|
Clang
|
931
4.58 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
953
76.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1007
31.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
60
1.81 images/sec |
|
|
Background Blur
|
514
2.13 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
800
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
699
53.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
616
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
385
3.82 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
843
815.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
320
10.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1018 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
685
98.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1848
11.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1847
37.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1999
46.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
480
6.51 images/sec |
|
|
Clang
|
1726
8.50 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1097
87.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1917
59.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
116
3.46 images/sec |
|
|
Background Blur
|
975
4.04 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1457
45.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1297
99.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1163
34.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
712
7.06 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1645
1.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
619
19.6 Kpixels/sec |