| User | WOWChampTest |
| Upload Date | February 03 2024 01:38 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HC Technology.,Ltd. HCAR5000-MI |
| Motherboard | HC Technology.,Ltd. HCAR5000-MI |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 104 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4340 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Lucienne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1629 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1808
259.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1705
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1509
30.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1706
39.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1568
21.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1691
8.33 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1383
110.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1771
54.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
897
26.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2322
9.61 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2271
70.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1297
99.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1733
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1971
19.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1681
1.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1745
55.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6797 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3716
533.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8835
53.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6803
139.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9781
225.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8204
111.3 images/sec |
|
|
Clang
|
9327
45.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1713
137.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12668
392.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2966
88.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7818
32.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10145
315.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7521
578.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7759
227.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5906
58.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13688
13.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8245
261.1 Kpixels/sec |