| User | jonthanbear |
| Upload Date | February 03 2024 01:32 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X510QA_F510QA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X510QA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD A12-9720P |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 21 Model 101 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3792 MHz |
| Package | Socket FP4 (968) |
| Codename | Bristol Ridge |
| L1 Instruction Cache | 96.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1862 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 637 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
684
98.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
740
4.46 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
751
15.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
732
16.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
498
6.76 images/sec |
|
|
Clang
|
781
3.85 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
741
59.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
712
22.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
203
6.09 images/sec |
|
|
Background Blur
|
747
3.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
923
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
419
32.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
786
23.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
664
6.59 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
863
835.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
596
18.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1241 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
990
142.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1627
9.81 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1753
35.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1845
42.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1065
14.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1776
8.75 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
673
53.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1775
55.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
340
10.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1335
5.52 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1950
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
869
66.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1511
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1220
12.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1840
1.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1314
41.6 Kpixels/sec |