| User | cboyda |
| Upload Date | February 03 2024 12:05 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Apple Inc. MacBookPro16,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-E1008331FDC96864 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9980HK |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.90 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1531 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1473
211.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1735
10.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1710
35.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1646
38.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1286
17.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1650
8.13 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1440
115.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1435
44.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
716
21.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2118
8.77 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2069
64.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1565
120.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1638
48.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1948
19.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1379
1.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1833
58.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7226 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3707
532.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10564
63.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8406
172.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10893
251.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7626
103.5 images/sec |
|
|
Clang
|
11590
57.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1764
141.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11583
358.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3071
91.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8246
34.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11315
352.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8113
623.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8155
239.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6467
64.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12540
12.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8630
273.2 Kpixels/sec |