| User | abAJJEB |
| Upload Date | February 02 2024 11:55 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ZenBook UX363EA_UX363EA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX363EA |
| Power Plan | ASUS Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4691 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.70 GB |
| Transfer Rate | 4258 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1120 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
934
134.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
962
5.80 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1341
27.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1358
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1101
14.9 images/sec |
|
|
Clang
|
877
4.32 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1176
94.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1237
38.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1196
35.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1390
5.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1482
46.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
882
67.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1189
34.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1212
12.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
764
739.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1126
35.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2689 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1900
272.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2814
17.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3573
73.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3237
74.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3109
42.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2941
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1345
107.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3100
96.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2062
61.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2567
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4925
153.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2304
177.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2448
71.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3309
32.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2484
2.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3148
99.7 Kpixels/sec |