| User | Slynull |
| Upload Date | February 02 2024 11:05 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | X570 Pro4 |
| Motherboard | ASRock X570 Pro4 |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4192 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2992 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1702 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2031
291.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1887
11.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1646
33.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1735
40.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1528
20.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1697
8.36 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1404
112.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1722
53.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
909
27.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2349
9.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2365
73.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1803
138.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1711
50.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2090
20.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1634
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1807
57.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7772 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5554
797.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10394
62.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8491
173.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10177
234.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9634
130.8 images/sec |
|
|
Clang
|
11878
58.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1774
142.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11631
360.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3808
113.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8803
36.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11664
363.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9210
708.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7741
227.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6289
62.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12994
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9585
303.5 Kpixels/sec |