| User | vclash |
| Upload Date | February 02 2024 10:36 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Power Plan | Razer Cortex Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3974 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3598 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1122 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1344
193.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1341
8.08 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1054
21.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1096
25.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1056
14.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1206
5.94 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
920
73.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1122
34.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
571
17.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1557
6.44 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1555
48.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1091
83.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1153
33.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1346
13.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1092
1.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1165
36.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6811 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4625
664.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9503
57.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7219
147.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9060
208.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9156
124.3 images/sec |
|
|
Clang
|
12384
61.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1162
93.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10368
321.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3380
101.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7530
31.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9758
303.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6910
531.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7144
209.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5243
52.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13780
13.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9059
286.8 Kpixels/sec |