| User | JorgeTB |
| Upload Date | February 02 2024 07:38 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 3400 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3123 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3023
434.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2887
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3080
63.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3121
72.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3031
41.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3015
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2983
238.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3039
94.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3042
91.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3976
16.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3617
112.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2952
227.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3026
88.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3673
36.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2909
2.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3214
101.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20874 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11903
1.67 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25307
152.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
25685
525.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23589
544.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
28339
384.6 images/sec |
|
|
Clang
|
38814
191.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3902
312.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36060
1.09 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12197
365.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19599
81.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
29735
925.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22290
1.71 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20494
601.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16991
168.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45372
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25991
822.9 Kpixels/sec |