| User | adarsh0265 |
| Upload Date | February 02 2024 07:35 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 9315 |
| Motherboard | Dell Inc. 0GNN3X |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1250U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.10 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.63 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1644 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1499
215.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1444
8.70 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1693
34.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1621
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1688
22.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1561
7.69 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1508
120.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1578
48.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1663
49.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1979
8.19 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1982
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1295
99.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1675
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2229
22.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1415
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1986
62.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6392 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4867
698.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8193
49.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8336
170.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5996
138.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5765
78.2 images/sec |
|
|
Clang
|
6903
34.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1782
142.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9678
299.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4095
122.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7965
33.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9304
289.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6316
485.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7117
208.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7630
75.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10725
10.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8516
269.7 Kpixels/sec |