| User | frothycoffee |
| Upload Date | February 02 2024 05:54 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z790-H GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14600K |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5300 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6000 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2892 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2880
413.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2424
14.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2939
60.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2877
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2750
37.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2741
13.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2727
218.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2781
86.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2799
83.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3729
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3441
107.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2766
212.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2809
82.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3596
35.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2682
2.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3143
99.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17691 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11026
1.55 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21153
127.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21149
433.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21717
500.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21065
285.9 images/sec |
|
|
Clang
|
27844
137.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3660
293.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27766
860.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10764
322.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18215
75.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26870
836.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20758
1.60 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17478
512.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16104
159.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
32303
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21676
686.3 Kpixels/sec |