| User | frothycoffee |
| Upload Date | February 02 2024 05:33 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z790-H GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14600K |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5300 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3187 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3133
449.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3169
19.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3153
64.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3126
72.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3023
41.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2999
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2966
237.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3051
94.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3148
94.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3984
16.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3831
119.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2944
226.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3018
88.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3741
37.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2948
2.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3430
108.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18143 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11279
1.58 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22581
136.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21441
438.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21980
506.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21011
285.2 images/sec |
|
|
Clang
|
29284
144.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3890
311.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
28839
893.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10927
327.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18649
77.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26983
839.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20643
1.59 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17574
515.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16555
164.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
33626
32.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21916
693.9 Kpixels/sec |