| User | azkayamin |
| Upload Date | February 02 2024 05:16 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D99 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B760M-A WIFI (MS-7D99) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13400F |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 191 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2253 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2134
306.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2075
12.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2274
46.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2195
50.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2248
30.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2170
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2231
178.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2096
64.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2197
65.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2790
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2638
82.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1904
146.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2241
65.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2687
26.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2217
2.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2427
76.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10260 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5456
783.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12006
72.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11086
227.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13035
300.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13546
183.8 images/sec |
|
|
Clang
|
15759
77.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2949
236.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16838
521.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5786
173.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12260
50.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13187
410.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11056
850.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10297
302.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8013
79.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20450
19.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12155
384.9 Kpixels/sec |