| User | frothycoffee |
| Upload Date | February 02 2024 05:09 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z790-H GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14600K |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5300 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3183 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3120
448.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3158
19.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3130
64.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3150
72.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3016
40.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3007
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2996
239.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3045
94.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3139
93.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3960
16.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3703
115.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2938
225.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3025
88.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3848
38.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2922
2.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3414
108.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18171 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10963
1.54 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22527
135.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21730
444.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22108
509.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20931
284.1 images/sec |
|
|
Clang
|
29921
147.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3911
313.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
28696
889.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11008
329.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18618
77.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27073
842.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20957
1.61 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17756
521.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16173
160.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
33175
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22363
708.1 Kpixels/sec |