| User | sirdotcom |
| Upload Date | February 02 2024 04:54 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E26 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B650 GAMING PLUS WIFI (MS-7E26) |
| Power Plan | Atlas Power Scheme |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4897 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4796 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2646 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2773
398.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2616
15.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2630
53.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2371
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2486
33.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2573
12.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2506
200.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2441
75.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2484
74.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3115
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3085
96.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2967
228.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2894
84.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2989
29.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2273
2.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2758
87.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14092 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10664
1.50 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18160
109.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13093
268.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16506
380.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19262
261.4 images/sec |
|
|
Clang
|
21638
106.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3290
263.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20701
641.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10901
326.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14999
62.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18574
578.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16472
1.27 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14213
417.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9910
98.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24084
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15153
479.8 Kpixels/sec |