| User | JorgeTB |
| Upload Date | February 02 2024 04:21 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 3400 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3052 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2894
415.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2853
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3050
62.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3010
69.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2988
40.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2855
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2924
234.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2984
92.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3081
92.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3913
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3568
111.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2743
210.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2949
86.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3585
35.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2895
2.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3155
99.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20659 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11617
1.63 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24623
148.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
25403
520.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23513
542.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27939
379.2 images/sec |
|
|
Clang
|
38049
187.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3854
308.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36349
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12006
359.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19158
79.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
29167
907.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22920
1.76 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20623
605.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17287
171.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
43906
42.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25732
814.8 Kpixels/sec |