| User | aysuhroberts |
| Upload Date | February 02 2024 04:19 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Nitro AN515-58 |
| Motherboard | ADL Jimny_ADH |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12650H |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2227 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1879
269.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1961
11.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2185
44.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2205
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2225
30.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2235
11.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2224
178.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2245
69.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2207
66.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2947
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2379
74.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2129
163.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2189
64.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2500
24.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2217
2.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2408
76.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10378 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5326
764.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12908
77.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9273
189.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13441
310.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14312
194.2 images/sec |
|
|
Clang
|
17691
87.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2900
232.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18430
571.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6442
192.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12131
50.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13997
435.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10384
798.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10547
309.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7458
74.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18566
18.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12430
393.6 Kpixels/sec |