| User | rinachen0221 |
| Upload Date | February 02 2024 03:40 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B450-E GAMING |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4374 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3198 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1702 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2025
290.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1927
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1651
33.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1719
39.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1540
20.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1716
8.45 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1381
110.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1713
53.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
913
27.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2362
9.78 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2352
73.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1818
139.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1722
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2026
20.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1650
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1795
56.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8775 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5982
859.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12052
72.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9203
188.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11196
258.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11188
151.8 images/sec |
|
|
Clang
|
14959
73.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1724
138.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15018
465.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4256
127.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9191
38.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12918
402.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10787
829.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9123
267.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6403
63.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17125
16.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10091
319.5 Kpixels/sec |