| User | zqnD |
| Upload Date | February 02 2024 03:00 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. 970A-UD3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD FX-6300 |
| Topology | 1 Processor, 3 Cores, 6 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 21 Model 2 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.52 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Maximum Frequency | 4118 MHz |
| Package | Socket AM3+ (942) |
| Codename | Vishera |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 16.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1606 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 394 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
666
95.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
831
5.01 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
621
12.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
507
11.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
169
2.30 images/sec |
|
|
Clang
|
713
3.51 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
598
47.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
627
19.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
44
1.32 images/sec |
|
|
Background Blur
|
324
1.34 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
423
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
633
48.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
407
11.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
249
2.47 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
505
488.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
184
5.84 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1077 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1491
214.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3134
18.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1919
39.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2361
54.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
501
6.80 images/sec |
|
|
Clang
|
1418
6.98 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
637
51.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2229
69.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
101
3.01 images/sec |
|
|
Background Blur
|
933
3.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1417
44.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1796
138.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1328
39.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
586
5.82 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1208
1.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
654
20.7 Kpixels/sec |