| User | LFALSHAREEF |
| Upload Date | February 02 2024 02:52 PM |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HUAWEI DRR-WXX |
| Motherboard | HUAWEI DRR-WXX-PCB |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1260U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.73 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2110 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1976
283.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2002
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1888
38.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2189
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2122
28.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2049
10.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2077
166.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2120
65.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2025
60.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2605
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2501
77.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1591
122.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2072
60.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2626
26.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2111
2.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2306
73.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6996 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4936
708.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8986
54.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7702
157.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8485
195.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7316
99.3 images/sec |
|
|
Clang
|
9546
47.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2320
185.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9766
302.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4375
130.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7617
31.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9476
294.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6771
520.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7147
209.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7491
74.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10317
9.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8277
262.1 Kpixels/sec |