| User | RajAlahmadi |
| Upload Date | February 02 2024 02:52 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion Laptop 14-dv0xxx |
| Motherboard | HP 87CA |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4194 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1650 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1541
221.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1665
10.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1701
34.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1790
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1777
24.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1764
8.69 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1700
136.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1818
56.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1656
49.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1961
8.11 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2054
63.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1006
77.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1362
40.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1558
15.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1358
1.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1800
57.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4408 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2140
307.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5781
34.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4179
85.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3980
91.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5901
80.1 images/sec |
|
|
Clang
|
5247
25.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2211
177.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7938
246.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2724
81.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6029
25.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6199
192.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4415
339.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4740
139.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3533
35.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6736
6.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4953
156.8 Kpixels/sec |