| User | Crashoverride |
| Upload Date | February 02 2024 11:46 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | NZXT, Inc. System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700K |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 3198 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3184
457.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3160
19.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3188
65.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3214
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3020
41.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2966
14.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2982
238.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3061
94.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3003
89.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3850
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3828
119.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3095
237.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3143
92.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3802
37.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2961
2.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3388
107.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20625 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12964
1.82 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25082
151.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
23785
486.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25413
586.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26531
360.1 images/sec |
|
|
Clang
|
35890
176.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3956
316.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
33623
1.02 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13122
392.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
22080
91.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28120
875.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22841
1.76 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20211
593.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16447
163.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
38543
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24959
790.3 Kpixels/sec |