| User | JorgeTB |
| Upload Date | February 02 2024 11:01 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 627189309505536 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3124 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3053
438.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2914
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3124
64.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3028
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2988
40.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2985
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2970
237.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3002
93.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3123
93.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3976
16.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3682
114.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2922
224.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3031
88.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3655
36.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2966
2.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3212
101.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20682 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12026
1.69 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25564
154.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
23740
486.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25043
577.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
28581
387.9 images/sec |
|
|
Clang
|
38288
188.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3924
314.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
34604
1.05 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11917
356.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19428
80.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
29113
905.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22896
1.76 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19550
573.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17272
171.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45152
43.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24606
779.1 Kpixels/sec |