| User | JorgeTB |
| Upload Date | February 02 2024 10:53 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 3400 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3121 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3035
435.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2883
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3112
63.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3053
70.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3009
40.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3001
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2994
239.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3050
94.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3081
92.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3927
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3511
109.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2953
227.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3009
88.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3668
36.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2954
2.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3279
103.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20708 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12013
1.68 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25159
151.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24772
507.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24193
557.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
28130
381.8 images/sec |
|
|
Clang
|
38362
188.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3930
314.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
34386
1.04 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12144
363.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19356
80.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
29292
911.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23386
1.80 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20611
604.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16308
161.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45992
44.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24603
779.0 Kpixels/sec |