| User | JorgeTB |
| Upload Date | February 02 2024 09:37 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 3400 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3124 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3048
437.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2884
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3081
63.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3042
70.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3041
41.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2982
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2976
238.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3064
94.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3076
92.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3994
16.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3516
109.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2959
227.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3003
88.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3673
36.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2986
2.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3279
103.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20834 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11949
1.68 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25337
152.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24931
510.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24471
564.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
28456
386.2 images/sec |
|
|
Clang
|
38618
190.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3935
315.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
35054
1.06 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12119
362.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19132
79.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
29437
916.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23521
1.81 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20706
607.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16623
164.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45420
44.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25344
802.5 Kpixels/sec |