| User | JorgeTB |
| Upload Date | February 02 2024 06:18 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 HERO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 3400 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3040 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2956
424.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2821
17.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3030
62.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2966
68.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2974
40.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2899
14.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2907
232.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2965
91.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2998
89.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3870
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3477
108.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2852
219.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2949
86.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3521
34.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2882
2.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3155
99.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20616 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11788
1.65 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25537
153.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24966
511.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23504
542.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
28603
388.2 images/sec |
|
|
Clang
|
37814
186.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3855
308.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
35481
1.07 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11877
355.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19032
78.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28658
891.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22898
1.76 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20485
601.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16716
165.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45452
44.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24896
788.3 Kpixels/sec |