| User | guoba321 |
| Upload Date | February 02 2024 05:08 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 14.3 (Build 23D56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,6 |
| Motherboard | Mac15,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | VirtualApple @ 2.50GHz |
| Topology | 1 Processor, 11 Cores |
| Identifier | Apple M3 Pro |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 5 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 18.00 GB |
| Single-Core Score | 3103 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3053
438.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2815
17.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3142
64.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2977
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2870
38.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3906
19.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2897
232.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2992
92.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2513
75.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2797
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3682
114.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3889
299.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3493
102.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3798
37.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2595
2.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3127
99.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14212 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10612
1.49 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14921
89.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16664
341.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15810
364.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16960
230.2 images/sec |
|
|
Clang
|
24190
119.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3691
295.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18390
569.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11143
333.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13747
56.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20307
631.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14338
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17053
500.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13668
135.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17283
16.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17350
549.3 Kpixels/sec |