| User | DoubleG |
| Upload Date | February 02 2024 02:06 AM |
| Views | 23 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | MSI MS-7885 |
| Motherboard | MSI X99S GAMING 7 (MS-7885) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-6900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4998 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3000 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1378 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1388
199.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1607
9.68 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1593
32.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1462
33.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1078
14.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1454
7.16 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1316
105.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1522
47.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
516
15.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1775
7.35 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2058
64.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1314
101.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1454
42.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1740
17.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1446
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1595
50.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8410 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5332
765.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12012
72.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10558
216.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11802
272.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8668
117.6 images/sec |
|
|
Clang
|
12781
62.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1727
138.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13478
417.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3345
100.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8833
36.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14760
459.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8641
664.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9146
268.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9069
90.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14676
14.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10894
344.9 Kpixels/sec |